Η ΟΠΑΠ συμμετείχε στον 28ο Κλασικό Μαραθώνιο

Επίσημος Χορηγός του 28ου Κλασικού Μαραθώνιου ήταν και η ΟΠΑΠ Α.Ε., η οποία, μάλιστα, συμμετείχε στον αγώνα δρόμου των 5 χλμ. με 20 δρομείς, φοιτητές και καθηγητές του Τ.ΕΦ.Α.Α.

Δεύτερη στην κατηγορία των γυναικών στον συγκεκριμένο αγώνα, μετάλλια του οποίου απένειμε ο Διευθύνων Σύμβουλος της ΟΠΑΠ Α.Ε. Γιάννης Σπανουδάκης, τερμάτισε η φοιτήτρια του Τ.ΕΦ.Α.Α. Βασιλική Κολοβού.

Εξάλλου, τιμητική διάκριση στον ιταλό πρωταθλητή μαραθωνίου δρόμου στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2004, Stefano Baldini απένειμε ο Πρόεδρος της ΟΠΑΠ Α.Ε. Χάρης Σταματόπουλος, κατά την ειδική εκδήλωση που έγινε στον χώρο του Ζαππείου Μεγάρου την Παρασκευή (29/10) με την ευκαιρία της επετείου των 2.500 χρόνων από την Μάχη του Μαραθώνα (490 π.Χ.) προκειμένου να τιμηθούν θρυλικοί δρομείς του αγωνίσματος.

Η ΟΠΑΠ Α.Ε., όπως είναι γνωστό, βρίσκεται παρούσα σε όλες τις μεγάλες αθλητικές διοργανώσεις της χώρας μας, στηρίζοντας τις διοργανώτριες αρχές και τους αθλητές όλων των αγωνισμάτων κατά τα 50 χρόνια της λειτουργίας της.