Δείτε εδώ την ειδική έκδοση

Έσωσε την παρτίδα ο Καπέλ

Το γκολ του Ρομπέν Καπέλ στο 79ο λεπτό του ματς της Δράμας μεταξύ της τοπικής Δόξας και του Πανθρακικού έγραψε το 2-2 και έσωσε την παρτίδα για τους γηπεδούχους στη 10η αγωνιστική της Football League, παρά το γεγονός ότι οι Δραμινοί παρέμειναν για πέμπτο σερί αγώνα χωρίς νίκη. Το σκορ είχε ανοίξει ο Χλωρός στο 18ο λεπτό, όμως η ομάδα της Κομοτηνής πέτυχε την ολική ανατροπή, ισοφαρίζοντας με εύστοχ

• Ant1

Το σκορ είχε ανοίξει ο Χλωρός στο 18ο λεπτό, όμως η ομάδα της Κομοτηνής πέτυχε την ολική ανατροπή, ισοφαρίζοντας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ρομπέρ στο 33ο λεπτό και παίρνοντας το προβάδισμα στο 55ο με τον Μαρσέλο. Τελικά, ο Πανθρακικός δεν πήρε το πρώτο του φετινό «διπλό», αφού ο Καπέλ ισοφάρισε έντεκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου.

Κατά τα άλλα, το κυρίως μενού της 10ης αγωνιστικής σερβίρεται την Κυριακή, με τον πρωτοπόρο ΠΑΣ Γιάννινα να υποδέχεται τον Ιωνικό και τον τρίτο Παναιτωλικό να δοκιμάζεται στην Καρδίτσα από την τοπική Αναγέννηση. Τόσο ο Ιωνικός όσο και η Αναγέννηση χρειάζονται οπωσδήποτε βαθμούς για να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη των play-out.

Ο δεύτερος ΟΦΗ ταξιδεύει στην Αθήνα για να φιλοξενηθεί τη Δευτέρα στην Καισαριανή από τον Εθνικό Αστέρα, ενώ την αυλαία της αγωνιστικής κλείνουν την ίδια ημέρα ο Θρασύβουλος και ο Εθνικός που αναμετρώνται στο γήπεδο της Φυλής.