Ήττα σοκ για τον ΠΑΟΚ στην Κομοτηνή από τον Πανθρακικό

Η ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου πέτυχε την πρώτη της νίκη στο 2016 και διατήρησε τις αμυδρές ελπίδες για την παραμονή της στη Super League. Ο «δικέφαλος του βορρά» προηγήθηκε στο σκορ, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν σε άλλο γήπεδο.

Απίστευτο σκηνικό στο γήπεδο της Κομοτηνής, όπου ο Πανθρακικός νίκησε με 2-1 τον ΠΑΟΚ και συνεχίζει να ελπίζει στο θαύμα της παραμονής. Η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ παρ' ότι μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με το παρθενικό γκολ του Χατζηισαΐα, στην επανάληψη έδειξε ξανά το κακό του πρόσωπο, το οποίο εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστή τον Ιγκόρ μ' ένα γκολ κα μια ασίστ και πήραν τη νίκη.

Το γκολ για τον ΠΑΟΚ ήρθε στο 21ο λεπτό, όταν από κόρνερ του Πέλκα, ο Χατζηισαΐας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο 50' ο Ίγκορ βρέθηκε μόνος μέσα στη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ, σούταρε σε πρώτο χρόνο και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας του Βελλίδη για 1-1.

Στο 67' ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι με τον Αθανασιάδη και έτσι στο 88' μετά από λάθη στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Ιγκόρ πάσαρε στον Παπαγεωργίου, ο οποίος πλάσαρε τον Βελλίδη και έκανε το 2-1.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Γιάννης Χατζηνικολάου): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Μπουγαϊδης, Πεταυράκης, Τσιάρας, Ηλιάδης, Μπαϊκαρά, Μουδούρογλου (71' Λαδάκης), Ντιγκινί (93' Βάλτερ), Ιγκόρ (89' Νικόλτσης)
ΠΑΟΚ (Ίγκορ Τούντορ): Βελλίδης, Βίτορ, Τζαβέλλας, Χατζηισαϊας, Κίτσιου, Τζιόλης (57' Κάτσε), Χαρίσης (57' Αθανασιάδης), Λέοβατς (70' Κάκκο), Αντόνις, Πέλκας, Μυστακίδης.