Ο Ατρόμητος νίκησε τον Αστέρα με ανατροπή

Η ομάδα της Τρίπολης προηγήθηκε με τον Δημούτσο, οι Περιστεριώτες έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κεϊτά, αλλά ισοφάρισαν με τον Λαζαρίδη και πήραν τη νίκη με τον Λε Ταλέκ. Έχασαν έδαφος οι Αρκάδες στη μάχη για την Ευρώπη.

Σ' ένα ματς που τα είχε όλα ο Ατρόμητος νίκησε με 2-1 τον Αστέρα Τρίπολης, εξασφάλισε την παραμονή του και έκανε δύσκολη τη ζωή των Αρκάδων στη μάχη για έξοδο στην Ευρώπη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ανάποδα για τους γηπεδούχους, αφού στο 17' ένας πρώην δικός τους ποδοσφαιριστής, ο Ελίνι Δημούτσοςμε δυνατό σουτ, έδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα.

Μάλιστα στο 62ο λεπτό έμειναν με δέκα παίκτες, μετά την αποβολή του Κεϊτά με 2η κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Δημούτσο!

Ωστόσο αντί να τους πάρει από κάτω, όρθωσαν ανάστημα και ισοφάρισαν στο 68' με τον Λαζαρίδη, ενώ πήραν το τρίποντο με τον Λε Ταλέκ τρία λεπτά πριν από την ολοκλήρωση του αγ'ωνα.

Πρωταγωνιστής και στα δύο γκολ ο Ουμπίδες αφού από τα δικά του πόδια η μπάλα έφτασε στους σκόρερ των δύο γκολ!