Δείτε εδώ την ειδική έκδοση

Ο ΠΑΟΚ απέδρασε από τα Γιάννινα

Ο «δικέφαλος του βορρά» με γκολ του Λέοβατς πήρε το τρίποντο (0-1) και σκαρφάλωσε στην 5η θέση, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ στα Γιάννινα επικρατώντας του τοπικού ΠΑΣ με 1-0, με γκολ του Λέοβατς στο 31ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Κροάτης εκμεταλλεύτηκε την απόκρουση του Πασχαλάκη σε κεφαλιά του Αθανασιάδη και άνοιξε το σκορ.

Ο «δικέφαλος του βορρά» ζήτησε πέναλτι σε χέρι του Τζημόπουλου μόλις στο 1ο λεπτό, ενώ οι φιλοξενούμενοι γκρινιάζουν για υπόδειξη οφσάιντ στον Μαμπουλού δέκα λεπτά αργότερα.

Oι δύο ομάδες υποχρεώθηκαν να αγωνιστούν σ’ έναν κάκιστο αγωνιστικό χωρό, με αποτέλεσμα αρκετές προσπάθειες να χάνονται στη... λάσπη.

ΠΑΣ Γιάννινα: Πασχαλάκης - Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Σκόνδρας – Καρανίκας (66’ Βιντάλ), Κούτρης, Λίλα, Γιάκος (55’ Kόντε), Κοζορώνης, Ακόστα, Μαμπουλού (82’ Μπέριος).

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Βαρέλα, Μαλεζάς, Κρέσπο, Μάτος, Λέοβατς, Σάκχοφ, Τσίμιροτ (92' Κάνιας), Κάμπος (89' Κουλούρης), Μυστακίδης (71’ Χαρίσης) Αθανασιάδης.