Ανάσα για τον Ηρακλή που απέδρασε με το διπλό (0-2) από τη Βέροια

Με γκολ των Γροντή και Λεοζίνιο στα τελευταία λεπτά ο «γηραιός» πέτυχε τη νίκη που τον κρατάει «ζωντανό» στη μάχη της παραμονής, φτάνει να ρυθμίσει την οφειλή στην Πορτουλίδη.

Μια ημέρα μετά την τιμωρία της ομάδας και την αφαίρεση τριών βαθμών λόγω της οφειλής στον Πορτουλίδη, ο Ηρακλής νίκησε με 2-0 τη Βέροια σε εξ' αναβολής αναμέτρηση για το Πρωτάθλημα και έδειξε ότι εξακολουθεί να έχει σφυγμό. Φτάνει να πληρώσει τον ποδοσφαιριστή και να του επιστραφούν οι τρεις βαθμοί!

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 81’ με τον Γροντή με αριστερό σουτ από το ύψος της περιοχής στο «Γ» της εστίας του Καντιμοίρη, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαλάφας ανέτρεψε τον Λεοζίνιο με τον διαιτητή Καλογερόπουλο να σφυρίζει πέναλτι. Έτσι ο Λεοζίνιο διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

ΒΕΡΟΙΑ (ΘΩΜΑΣ ΓΡΑΦΑΣ): Καντιμοίρης, Βασιλαντωνόπουλος, Μαλόν, Ασίγκμπα, Καλί, Μπαλάφας, Λινάρδος (70’ Μπελαϊντ), Σαρπόνγκ, Στόιτσεφ, Κάλβο (54’ Άρτσε), Καπετάνος (79’ Τζιώρας)

ΗΡΑΚΛΗΣ (ΣΑΒΒΑΣ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ): Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Στάμου, Τζανετόπουλος, Κούρος, Ιντζόγλου, Δώνης (68’ Αγγελόπουλος), Μοντέιρο, Γροντής (84’ Ρούσσος), Πασάς, Λουκίνας (56’ Λεοζίνιο).