Ισοπαλία στο Καυταντζόγλειο και συνεχίζεται το... θρίλερ για Ηρακλή και Λάρισα

Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν με τον Ρέντσα, αλλά ο ίδιος παίκτης με αυτογκόλ έφερε το ματς στα ίσα για τον «γηραιό». Παραμένει κάτω από τη ζώνη υποβιβασμού ο Ηρακλής, ενώ δεν κατάφερε να απομακρυνθεί η Λάρισα!

Ηρακλής και Λάρισα έμειναν στο 1-1 στο Καυτανζόγλειο και παραμένουν στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας. Ο «γηραιός» το πάλεψε για να πετύχει τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του, αλλά δεν ήταν αποτελεσματικός. Η ΑΕΛ για πέμπτο διαδοχικό αγώνα δεν κέρδισε αλλά πέτυχε την τρίτη της σερί ισοπαλία.
Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Ρέντσας. Έδωσε την πρωτοπορία στο σκορ για την ομάδα του αλλά δύο λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με… αυτογκόλ ισοφάρισε για τον Ηρακλή.

Συγκεκριμένα στο 10’ ο Ρέντζας απέφυγε πολύ ωραία τον Σαραμαντά, πλησίασε στην μικρή περιοχή και με πλασέ έκανε το 1-0 για τους «βυσσινί».

Στο 3’ ο Γροντής έκανε ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΛ και ο Ρέντζας στην προσπάθεια του να διώξει και να προλάβει τον Πασά, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και με το αυτογκόλ κάνει το 1-1.

ΗΡΑΚΛΗΣ (ΣΑΒΒΑΣ ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ): Χουάντερσον, Κούρος (69’ Καραγκούνης), Στάμου, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Ιντζόγλου, Γροντής (86’ Κυνηγόπουλος), Δώνης, Δώνης, Μοντέιρο (60’ Περόνε), Πασάς.

ΛΑΡΙΣΑ (ΣΑΚΗΣ ΤΣΙΩΛΗΣ): Θεοδωρόπουλος, Ρέντζας, Φάρκας, Τικίτο, Μονιάκης, Μασαλέσα, Αναστασόπουλος (84’ Φατιόν), Ντέλιτιτς, Ικάουνιεκς (46’ Γκαγιέχο), Ναζλίδης, Τσακοπίνο (57’ Αβραάμ).