Αστέρας Τρίπολης και Πανιώνιος σημάδεψαν την... ισοπαλία

Οι Αρκάδες προηγήθηκαν με τον Μάσα αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Ταπόκο έφερε το ματς στα ίσα. Πολύτιμος βαθμός για την ομάδα του Ελευθερόπουλου, ενώ οι Νεοσμυρνιώτες ανέβηκαν μόνοι τους στο 2ο σκαλοπάτι του βαθμολογικού πίνακα!

Αστέρας Τρίπολης και Πανιώνιος ήρθαν ισόπαλοι 1-1, με τις δύο ομάδες να διεκδικούν τη νίκη μέχρι το τελευταίο λεπτό. Οι Αρκάδες μπήκαν πιο δυνατά στο πρώτο μέρος και στο 15′ λίγο έλειψε να ανοίξουν το σκορ, όταν το σουτ του Μανιά κατέληξε στο δοκάρι. Ωστόσο στο 42′ ο διαιτητής έδειξε πέναλτι σε χέρι του Βλάχου. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μάσα, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου οι Νεοσμυρνιώτες βρήκαν το γκολ, όταν μετά από κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Ταπόκο, ο οποίος ισοφάρισε, με διπλή προσπάθεια.

Μάλιστα δύο λεπτά αργότερα ο Μπεν, μετά από σέντρα, έκανε την κεφαλιά η οποία κατέληξε στο δοκάρι. Στη συνέχεια οι δύο ομάδες κυνήγησαν το γκολ της νίκης αλλά δεν ήρθε και έτσι έμειναν στο 1-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΠΟΥΛΟΣ): Ντοναρούμα, Μπέρτος, Χαμντανί, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας (84’ Δημούτσος), Τσουκαλάς, Στανισάβλιεβιτς (61’ Κάλτσας), Μάσα, Φαρίνια (74’ Ιωαννίδης), Μανιάς

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (ΒΛΑΝΤΑΝ ΜΙΛΟΓΕΒΙΤΣ): Γιαννιώτης, Τασουλής, Οικονόμου (46’ Ταπόκο), Ρισβάνης, Β. Βλάχος, Κόρμπος, Σιώπης, Μπεν, Μασούντ, Φούντας (88’ Καθάριος), Μασούρας (69’ Μαχμούτοβιτς)