Δείτε εδώ την ειδική έκδοση

H Κέρκυρα γέλασε τελευταία στη Λάρισα (1-1)

Δέκα λεπτά πριν από το φινάλε οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν με τον Ναζλίδη, αλλά οι Φαίακες έφεραν το ματς στα ίσα με τον Νίκιτς και πήραν τον πολύτιμο βαθμό στη μάχη της παραμονής.

Η Λάρισα άγγιξε τη νίκη, αλλά η Κέρκυρα κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από το «AEL FC Arena». Το ματς κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Στο 80’ ο Επστάιν στραβοκλώτσησε, η μπάλα κόντραρε στον Ντιόγκο, έφτασε στον Ναζλίδη και από το σουτ του τελευταίου βρήκε στο δοκάρι στον Γκόμες και κατέληξε στα δίχτυα. Με αυτόν τον τρόπο η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ.

Ωστόσο, δεν πρόλαβε να χαρεί πολύ, αφού τέσσερα λεπτά μετά ο Νίκιτς πήδηξε μόνος του στην περιοχή μετά από κόρνερ και ισοφάρισε στο τελικό 1-1. Έτσι η Κέρκυρα πήρε έναν πολύτιμο βαθμό και διατηρήθηκε πάνω από το… αλογάκι.

ΑΕΛ (Σάκης Τσιώλης): Ξενοδόχοφ, Μονιάκης (Κόντορ 67′), Τικό (Αμίτ 46′), Φάρκας, Γκόλιας, Μασαλέσα, Ντέλετις, Βαρέλα (Τσακοπίνο 74′), Κάπος, Ναζλίδης, Αβραάμ.

Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Κεϊτά (Νίκιτς 66′), Ντιμιτρόφσκι, Γεωργίου, Γκομές, Κόντος (Ζορμπάς 64′), Σιόντης (Γεωργακόπουλος 82′), Ιωάννου, Επστάιν, Ντιόγκο, Τουράμ.