Δείτε εδώ την ειδική έκδοση

O Παναιτωλικός τη νίκη (2-0), ο Ατρόμητος τις μουρμούρες

Η ομάδα του Αγρινίου πήρε σημαντική βαθμολογική ώθηση, ενώ η ομάδα του Περιστερίου παραμένει χωρίς νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές, με τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες.

Ο Παναιτωλικός πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη με αντίπαλο τον Ατρόμητο με 2-0. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Ρότσα σούταρε και ο Γκορμπούνοφ απέκρουσε με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι. Στο 12’ μετά από σέντρα του Κλέσιο, ο Μαρκόφσκι με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίκτυα. Στο 51ο λεπτό ο Τόνσο εκμεταλλεύεται ασταθή ενέργεια του Κυριακίδη, όμως δεν κατάφερε να βρει δίκτυα. Από εκείνο το σημείο και μετά ο Παναιτωλικός πήρε και πάλι τα ηνία του ματς, πλησίασε στο 2-0, τόσο στο 62’, όταν και ο ΓΚορμπούνοφ είπε όχι στην κεφαλιά του Μύγα, όσο και στο αμέσως επόμενο λεπτό, όταν το μακρινό σουτ του Μύγα, σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι κλείδωσαν τη νίκη στο 76’, όταν ο Μουνιός κέρδισε την μπάλα, μετά από τραγικό λάθος του Κοντοέ, ξεπέρασε και τον Γκορμπούνοφ και προ κενής εστίας διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Κυριακίδης, Μύγας, Ρότσα, Κούσας, Χαντάκιας, Μάκος, Πάουλο, Κλέσιο (72’ Μουνιός), Λόπες (69’ Κουτρουμάνος), Ρόσα, Μαρκόφσκι (80’ Παπαδόπουλος)
Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Γκορμπούνοφ, Φυτανίδης, Κοντοές (78’ Ζησόπουλος), Παντελιάδης, Κυριακίδης, Μπάγκα, Πλατέλλας (65’ Νταουντά), Λημνιός, Ούμπιδες, Κιβρακίδης, Λε Ταλέκ